Kesintisiz uzunluğu 5 km olan, eni ise 50 ve 100 metre arasında değişen ince kumlu plajları Sarımsaklı’nın ilk görülmesi gereken yeri.

Sarımsaklı'nın bağlı olduğu Küçükköy'deki kiliseden camiye çevrilmiş tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz...
 
Sarımsaklı'nın bağlı olduğu Küçükköy'de, Rumlardan kalma kiliselerden dönüştürülmüş olan camiler ise görülmeye değer diğer yerler. 1886 yılında Rumlar’ın kilise olarak inşa ettiği, Osmanlı dönemi ile birlikte cami olarak kullanılmaya başlayan Küçükköy Camisi, aynı şekilde 1913 yılında yapılan ve günümüzde cami olarak kullanılan Ayiu Athanasiu Kilisesi de ziyaret edilmesi gereken yerler.
 
Ayvalık adaları ve deniz manzarasıyla kaplı Şeytan Sofrası, yaz aylarında kuruyup, sonbaharla birlikte dolan Kurugöl, doğa yürüyüşlerine imkan veren Çamlı, Tepecik ve Pirenli Tepeleri ise Sarımsaklı’da gezilmesi gereken doğal güzellikler.

Sarımsaklı'ya yakın bir noktada olan muhteşem manzaralı Şeytan Sofrasını gezebilirsiniz... 

Doğa ve tarih harikası olarak nitelenebilecek Muharrem Ağa, Köprübaşı, Zübeyde Hanım, Fabrika, Mezarlık Altı, Meydan ile Çamlık Çeşmeleri görülebilecek diğer alanlar.

Sarımsaklı bölgesinde yer alan doğal güzelliklerden Gelinkayası ve Deliklitaş'ı görebilirsiniz...

Sarımsaklı Çok Arananlar

Sarımsaklı Muhafazakar Oteller    Sarımsaklı Bungalow Oteller    Sarımsaklı Apart    Sarımsaklı Otelleri    Sarımsaklı Pansiyonlar