Bodrum Yarımadası'nın başta güney kıyıları olmak üzere geneli yılın büyük kısmında sıcak olduğundan uzun süreli deniz, kum, güneş keyfi için elverişli bir bölge. Bodrum Yarımadası'nın güneyindeki konumu sebebiyle kuzeyden esen rüzgarlara karşı korunaklı bir alanda bulunan Ortakent Yahşi'nin genelinde bu yüzden deniz sakin, dalgasız bir yapıya sahip. 

Yılın yaklaşık 8 ayı boyunca sıcaklık değerlerinin ortalama üstü olduğu Ortakent Yahşi, denize girmek ve güneşlenmek isteyenler için Mayıs başından, Ekim sonuna kadar uygun bir hava ve deniz sıcaklığı sunuyor. Ortakent Yahşi, Bodrum'un popüler tatil noktalarından biri olduğu için özellikle Temmuz ve Ağustos ayları arasında oldukça kalabalıklaşıyor. 

Ortakent Yahşi'yi kalabalık olmadığı bir dönemde ziyaret ederek denize girip, güneşlenmek isteyenler Mayıs ve Ekim aylarını tercih edebilirler. Bu aylarda konaklama tesislerinin ve mekanların ücretleri de çok daha uygun oluyor. 

Denize girmek, güneşlenmek gibi düşünceleri olmayanlar ise Kasım ve Mart ayları arasında tüm yıl hizmet veren otel ve restoranlar sayesinde Ortakent Yahşi'de sessiz, sakin bir ortam ve çok daha ekonomik ücretlerle tatil yapabilirler. 

Bodrum Ortakent Çok Arananlar

Bodrum Ortakent Muhafazakar Oteller    Bodrum Ortakent Bungalow Oteller    Bodrum Ortakent Apart    Bodrum Ortakent Otelleri    Bodrum Ortakent Pansiyonlar