Ortakent Yahşi'nin her yıl binlerce turisti ağırlamasındaki en önemli sebep olan mavi bayrak ödüllü plajlarında denize girip, güneşlenmek şüphesiz beldede yapılması gereken ilk aktivite. 

Ortakent Yahşi'nin de aralarında yer aldığı Bodrum'un güney ve batı sahillerinde bulunan rüzgar sörfü, yelkencilik ve dalış merkezlerinde amatör ya da profesyonel olarak birçok su sporunu yapabilirsiniz. 

Balık çeşitleri, ahtapot, kalamar, yengeç gibi diğer deniz mahsulleri ve yabani otlardan yapılan yemekler, mezeler gibi sayısız Ege lezzetini en doğal ve taze halleriyle Ortakent Yahşi restoranlarında tadabilirsiniz.

Bodrum'un merkezinde ve Gümbet'te bulunan barlar sokağındaki gece kulüplerinde ve barlarında eğlenmek yapılabilecek en renkli aktivitelerden bir diğeri. 

Tarihi alanları gezmeyi seviyorsanız özellikle Bodrum'un merkezinde yer alan Bodrum Kalesi, Myndos Kapısı, Halikarnas Mozolesi ve Antik Tiyatro gibi tarihi açıdan paha biçilemez noktalarla birlikte Zeki Müren Sanat Müzesi'ni de ziyaret edebilirsiniz. 

Çoğu zaman su sporları ile öne çıkan Akyarlar'ın çevresinde doğa sporları yapabilmek de mümkün. Özellikle Bodrum'un iç kısımlarında doğa yürüyüşleri, trekking yapılabildiği gibi Gümbet sahili ile birlikte Bağla Koyu'nda kamp imkanı da mevcut. 

Bodrum Ortakent Çok Arananlar

Bodrum Ortakent Muhafazakar Oteller    Bodrum Ortakent Bungalow Oteller    Bodrum Ortakent Apart    Bodrum Ortakent Otelleri    Bodrum Ortakent Pansiyonlar