Ortakent Yahşi'nin mavi bayrak ödüllü plajları dışında çevresinde görülebilecek birçok yer bulunuyor. Bitez ve Akyarlar arasındaki konumu sebebiyle Ortakent'e geldiğinizde Bitez'le birlikte Akyarlar'ı da ziyaret edebilirsiniz. 

Ortakent Yahşi'nın yaklaşık 10 km günaybatısındaki Akyarlar plajları ile birlikte yine Ortakent'in yaklaşık 6 km kuzeybatısında bulunan Bitez'in ödüllü plajları da görülmeye değer. 

Bodrum'da deniz, kum, güneş üçlüsünü ve rüzgar sörfü, dalış, yelkencilik gibi su sporlarını doyasıya gerçekleştirmek için Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük ve Yalıkavak gibi diğer popüler Bodrum beldelerini de tercih edebilirsiniz. 

Bodrum'daki nadir antik kentlerden biri olan Pedasa, günümüzde Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak hizmet veren Bodrum Kalesi, dünyanın 7 harikasından biri sayılan Halikarnas Mozolesi, Gümbet ve merkez arasındaki Myndos Kapısı, oldukça iyi biçimde korunmuş olan Antik Tiyatro ve Zeki Müren Sanat Müzesi Bodrum'da görülebilecek tarihi noktalar. 

Ayrıca Bodrum tekne turları ile Bodrum koylarını gezebileceğiniz gibi çevresindeki Yunan Adaları'nı da ziyaret edebilirsiniz. 

Bodrum Ortakent Çok Arananlar

Bodrum Ortakent Muhafazakar Oteller    Bodrum Ortakent Bungalow Oteller    Bodrum Ortakent Apart    Bodrum Ortakent Otelleri    Bodrum Ortakent Pansiyonlar