Balıkesir'in Burhaniye ilçesine bağlı olan Ören küçük ama şirin bir tatil beldesidir. Bu sevimli kente arabasıyla gitmek isteyenler için yol güzegahı çok çeşitlidir.

Ören'e Burhani'yeden kalkan minibüsler ve Balıkesir merkezden otobüs yoluyla uşalabilirsiniz...

İzmir üzerinden gelmek isteyenler

İzmir-Edremit karayolu üzerinden gelecek Çiğli-Menemen-Aliağa-Ayvalık-Gömeç gibi yerleşim yerlerini geride bırakacak ve Burhaniye yoluna saparak Örene ulaşacaktır.

Ören Balıkesirin iki büyük ilçesi Burhaniye ve Edremit arasında bulunur ve başka bir tatil beldesi olan Akçaya yakındır.

Çanakkale üzerinden gelmek isteyenler ise

Çanakkale-Edremit yolunu kullanacak, Küçükkuyu-Altınoluk ve Akçay güzegahlarından geçecek ve hiç Edremit yoluna sapmadan Akçay yolu üzerinden doğru direkt devam ederek Örene ulaşacaktır.

İstanbul üzerinden gelmek isteyenler

İstanbul-Silivri-Çorlu-Tekirdağ-Malkara-Keşan karayolu üzerinden Geliboluya gelmeli oradan da Eceabata geçmelidir. Eceabatta feribot kullanarak Çanakkaleye geçmeli ve Çanakkale-Edremit karayolu üzerinden Örene gitmelidir.

Ören'e Edremit ve Balıkesir'den otobüs aracılığıyla ulaşabilirsiniz...

Bu sevimli kente İstanbul'dan ulaşmak isteyenler için diğer yol ise yine aynı karayolu üzerinden Gelibolu'ya gelmeli ve feribot ile Lapsekiye geçerek Biga-Çan-Yenice-Hamdibey-Kalkım karayolundan Edremite ulaşmalıdır. Bu yol fazla önerilmez çünkü yolu biraz uzatır fakat yolculuğu sırasında molalar verip doğayla iç içe olmak isteyenlere, doğa fotoğrafı çekmeyi sevenlere, piknik yapmak isteyenlere, doğal kaynak suyundan kana kana içmek isteyenlere, alabalık yemek isteyenlere ve temiz havayı doya doya içine çekmek isteyenlere bu güzergah önerilir. Bu güzergah üzerinde bulunan Hanlar Piknik ve Mesire Alanı dünya üzerinde en iyi oksijene sahip yerler sıralamasında kendine ilk 10da yer bulmuştur.

Benim için bunlar önemli değil bir an önce gideceğim yere varayım diyenlere ise Gelibolu-Eceabat-Çanakkale karayolu önerilir.

Bu kente ulaşmanın bir diğer yolu da Bursa güzegahı üzerinden Balıkesirin en büyük ilçesi Bandırmadan geçilerek Biga üzerinden gitmektir Bigadan da sağ tarafa gidip Lapseki ya da sol tarafa gidip Çan üzerinden Örene gidilebilir Lapseki yolu daha uzaktır fakat yolu Çan yoluna göre daha düzgündür yani Örene ulaşmak aslında çok kolaydır Türkiyenin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilir, her yere uygun bir güzegahı vardır.  Ören güzel bir tatil beldesidir, otelleri ile ün kazanmıştır 

Ören Çok Arananlar

Ören Muhafazakar Oteller    Ören Bungalow Oteller    Ören Apart    Ören Otelleri    Ören Pansiyonlar