Kazdağı (Kazdağları), eski ismiyle İda Dağı, Edremit Körfezi’nin kuzeyinde, Çanakkale ve Balıkesir illeri arasında yer alıyor. Pek çok tarihi köye, antik kalıntılara, efsanelere ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Kazdağları’na Edremit üzerinden ulaşmak mümkün. 

Kazdağları'na ulaşım Türkiye'nin her noktasından kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Şehirler arası otobüslerle Edremit’e gelindikten sonra buradan Yeşilyurt/Adatepe Köyleri’ne giden şehir içi ulaşım seçenekleri kullanılabilir. Aynı şekilde Güre’ye ve Kazdağları’ndaki diğer noktalara da Edremit’ten ulaşılabileceği gibi Kazdağları tur seçenekleri de mevcut. 

Özel araçla gelindiğinde ise İzmir yönünden Küçükkuyu’ya ulaşmak, 3 km devam ederek Yeşilyurt Köyü tabelasından giriş yapmak yeterli. Çanakkale yönünden ise Ayvacık ilçesine kadar gelip, buradan 30 km devam ettikten sonra yine Yeşilyurt Köyü tabelasından giriş yapılabilir. 

Hava yoluyla gelmek isteyenler için; büyük şehirlerden Edremit Havaalanı’na hareket eden uçuş seferleri tercih edilebilir. Edremit Havaalanı ve Kazdağları’nda yer alan Yeşilyurt Köyü arasındaki mesafe yaklaşık 45 km. 

Yeşilyurt Köyü Kazdağları'nın kolay ulaşılabilir noktalarından biri.

İstanbul - Yeşilyurt Köyü arasındaki mesafe 515 km, 7 saat 30 dakika. 
Ankara - Yeşilyurt Köyü arasındaki mesafe 675 km, 9 saat 10 dakika
İzmir - Yeşilyurt Köyü arasındaki mesafe 225 km, 4 saat 15 dakika

Kazdağları Çok Arananlar

Kazdağları Muhafazakar Oteller    Kazdağları Bungalow Oteller    Kazdağları Apart    Kazdağları Otelleri    Kazdağları Pansiyonlar