Antik kentler: Kazdağları’nda antik dönem kalıntılarının bulunduğu pek çok nokta mevcut. Bunların başında Antandros ve Assos antik kentleri geliyor. Antik döneme ait yapıların ve mozaiklerin bulunduğu Antandros, Altınoluk’a yakın bir konumdayken, Assos, Behramkale Köyü’ne kısa bir mesafede. 

Kazdağları'nda bulunan özgün mimarisiyle restore edilmiş evlerin bulunduğu Yeşilyurt Köyü'nü ziyaret edebilirsiniz...

Piknik alanları: Çam, çınar ve zeytin ağaçlarıyla kaplı, bol oksijenli Kazdağları’nda piknik için birçok seçenek mevcut. Bunlardan en çok tercih edilenleri ise; Güre sınırları içindeki Pınarbaşı, Hanlar, Çağlayan, Sutüven, Hasanboğuldu, Gelinçamı ve Mıhlı Çayı’dır. Çoğu etkileyici bir doğa manzarasına sahip ve çağlayan kenarında yer alan bu alanlarda Kazdağları restoran seçenekleri de bulunuyor. 

Kazdağların'da bulunan Tahta Kuşlar Etnografya Müzesi Türkiye'nin ilk köy müzesi ünvanına sahip.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Tahtakuşlar Köyü’nde yer alan, Türkiye’nin ilk köy müzesi ünvanına sahip Etnografya Müzesi, Anadolu’ya göçen eski Türklerden kalma pek çok eşya, giysi ve çadır gibi kalıntılar barındırıyor. 

Darıdere Tabiat Parkı: Kamp, avlanma, sağlıklı beslenme, doğa sporları gibi seçeneklerin bulunduğu Darıdere Tabiat Parkı, doğayla iç içe zaman geçirmek isteyenler için ideal bir alan. 

Adatepe Köyü Kazdağları bölgesinde gezilmesi gereken tarihi köylerden biri.

Kazdağları Çok Arananlar

Kazdağları Muhafazakar Oteller    Kazdağları Bungalow Oteller    Kazdağları Apart    Kazdağları Otelleri    Kazdağları Pansiyonlar