Bodrum Koyları: Bodrum'un en çok ziyaretçi çeken koylarından Bitez ve Gümüşlük'le birlikte Bodrum'da görülmeye değer pek çok koy bulunuyor. Gümüşlük bölgesinde yer alan ve yürüyerek ulaşılabilen Tavşan Adası da Bodrum'daki en çok ziyaretçi çeken alanlardan.

Sanat güneşimiz olarak bilinen ünlü sanatçılarımızdan Zeki Müren'in evi olan sanat müzesini ziyaret edebilirsiniz... 

Sualtı Arkeoloji Müzesi: Bodrum'un simgesi haline gelen Bodrum Kalesi günümüzde Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılıyor ve su altından çıkarılan kalıntılar sergileniyor. Kuş çeşitlerinin ve 5 adet kulenin olduğu müzede Bodrum'u tepeden görmek mümkün. 

Zeki Müren Sanat Müzesi: Son yıllarını Bodrum'da geçiren Zeki Müren'in Halikarnas girişindeki evi sanatçıya ait giysi, takı, ödül ve fotoğraf gibi pek çok materyal barındırıyor. Evin girişinde sanatçının heykeli ve arabası da görülebilir. 

Ünlü şairlerimizden olan Cevat Şakir Kabaağaçlı Halikarnas Balıkçısı olarakta bilinen şairimizin mezarını ziyaret edebilirsiniz...

Bodrum Barlar Sokağı: Bodrum'da eğlence denince ilk akla gelen yerlerden biri olan barlar sokağı, Bodrum'a gidildiğinde görülmeden dönülmemesi gereken yerlerden. 

Bodrum Marina: Yatların yanaştığı marina aynı zamanda çevresinde yiyecek ve içecek bakımından birçok mekana ev sahipliği yapıyor.