Altınoluk'un en önemli özelliği İtalyanlar'ın zeytinyağı haritasında yeşil hatla belirtildiği gibi, dünyanın en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği yer olması. Ege'nin bir çok yöresinde olduğu gibi Altınoluk'ta da yemekler çoğunlukla zeytinyağıyla yapılıyor. Zeytinyağı, tatlılar ve pilavlarda bile kullanılıyor. Sızma zeytin yağında dinlendirilen zeytinlerin tadına doyamayacaksınız.

Ege mutfağında zeytin kadar yere sahip olan bir başka besin maddesi de hiç kuşkusuz yörenin lezzetli balıkları. Çupra, levrek, sinarit gibi balıklar Altınoluk'a fazlaca tüketiliyor. Asma yapraklarına sarılıp ızgara yapılan sardalya, fener balığı buğulama, börülce suyuna pişirilen tarhana çorbası, zeytinyağlı yaprak sarma, ahtapot salata, humus, pança damakta tat bırakan lezzetler. Pansiyonda kalanlar sahile yanaşan balıkçı teknelerinden sabahları barbunya, çinekop, istavrit, sardalya gibi balık çeşitlerini ekonomik fiyatlarla alabilirler.

Koyun ve keçi sütlerinden üretilen peynirler ise, marketlerin reyonlarında yer alanlardan çok farklı.Yağı alınmayan sütlerle yapılan peynirleri mutlaka tadın.

Altınoluk Çok Arananlar

Altınoluk Muhafazakar Oteller    Altınoluk Bungalow Oteller    Altınoluk Apart    Altınoluk Otelleri    Altınoluk Pansiyonlar