Altınoluk ve çevresinde bol bol denize girip güneşlenmenin yanısıra birçok aktivite olanağı bulmanız mümkün... Kazdağları'nda trekking ve dağ tırmanışları yapabilirsiniz. Şahinderesi Kanyonu'na rehber eşliğinde geziler düzenleniyor. Kanyonda kendi başınıza gezmenize güvenlik açısından izin verilmiyor. Ayrıca civarda yamaç paraşütüne çok uygun alanlar bulunuyor. Bahsi geçen bölgelere Nasıl gideceğiniz konusunda Ulaşım bölümüne bakabilirsiniz.

Bölgenin en önemli özelliği İtalyanlar'ın zeytinyağı haritasında yeşil hatla belirtildiği gibi, dünyanın en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biri olması.

Ege'nin bir çok yöresinde olduğu gibi Altınoluk'ta da yemekler çoğunlukla zeytinyağıyla yapılıyor.
Zeytinyağı, tatlılar ve pilavlarda bile kullanılıyor. Sızma zeytin yağında dinlendirilen zeytinlerin tadına doyamayacaksınız. Tatilinizi bitirmeden kendinize ve sevdiklerinize götürmeyi unutmayın.

Altınoluk'a gelip de 1 gününüzü terkne turuna ayırmadan dönerseniz, çok şey kaybetmiş olacaksınız. Tavsiyemiz bir gününüzü mutlaka tekne turuna ayırın. 

Tekne turları çeşitlilik göstermektedir. Dilediğiniz gibi ister günübirlik ister yatılı turlara veya uzun süreli turlara katılabilirsiniz.   Altınoluk'tan; Ayvalık Turu, Assos Behramkale Turu, Bozcaada Turu, Efes Kuşadası Turlarına katılabilirsiniz.    

Altınoluk'ta Cumartesi günleri pazar kuruluyor. Yörüklerin yöresel kıyafetleriyle satış yaptıkları tezgahlarda zeytin, şifalı otlar, sebze ve meyvelerden alabilirsiniz. Bölgeden ayrılırken beraberinizde götürebileceklerinizin başında zeytin, zeytin yağı ve şifalı otlar geliyor.

Ayrıca dilerseniz merkezde bulunan giyim ve takı eşyalarından satın alabilir sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

  Altınoluk aileler için tercih edilen yazlık tatil yerlerinin basında geliyor. Zengin çarşısı, cafe-bar ve çay bahçeleri gün boyu tatilcilere hizmet verirken, akşam yemek sonrası başlayan hazım gezileri, gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor. Müzikli barlar gençlerin uğrak yerleri olurken, sahil boyunca uzanan manzaralı çay bahçeleri ailelerin yatma vakti gelene kadar vakit geçirdikleri yerler oluyor. Altınoluk’ta sadece sahil boyunca değil, iç kısımlarda da canlılık yaşanıyor. Marketler dolup boşalıyor, eski altınoluk evlerini görmeye gelenler, beğendikleri kompozisyonları kameralarına çekiyor, kahvelerde, çay bahçelerinde mola veriyorlar. 

Altınoluk Çok Arananlar

Altınoluk Muhafazakar Oteller    Altınoluk Bungalow Oteller    Altınoluk Apart    Altınoluk Otelleri    Altınoluk Pansiyonlar