Kıyıların korunması ve kirlenmenin kontrol altına alınmasını sağlayan Mavi Bayrak projesinin temiz deniz suyu, bakımlı plaj, imarlı yapılaşma ve güzel bir çevre ön koşullarını yerine getiren Altınoluk'ta harika plaj ve koylar bulunmaktadır. Plajlar bakımından Altınoluk oldukça şanslıdır Altınoluk'da bir çok mavi bayraklı plaj bulunmaktadır. Plajların mavi bayraklı olması bölgeye hem turist hemde prestij kazandırmaktadır. Ayrıca bölgede bir çok koy da bulunmaktadır.

Altınoluk'un girinti ve çıkıntılarıyla 43 kilometrelik bir sahil şeridi vardır. Edremit körfezinin kuzeyinde kalan bu sahil şeridi Mıhlı çayından Kuruçay'a kadar uzanır. Girinti ve çıkıntılarla dolu olan bu sahil şeridinin önemli çıkıntıları, Mıhlı Burnu, Ayvalıburun, Burunucu, Kocaburun ve Fener Burnudur. Koylar ise Narlı Koyu, Hamitdere Koyu, Karapınar Koyu, Avcılar Koyudur. Fener burnunda bir de deniz feneri vardır. Yurdumuzun birçok bölgelerinde görülen deniz kirlenmesi olayı henüz Altınoluk'ta yoktur. Kanalizasyon ve arıtma tesisleri de yapıldığına göre bundan böyle de bir kirlenme olması düşünülemez.

Altınoluk plajları beklediğiniz bütün imkanları size sunar. Kano ile gezinti, kafeteryaları, plaj voleybolu, sürat tekneleri gibi aklınıza gelebilecek aktivitelere katılabilirsiniz. Altınoluk merkezde bulunun acentelerle anlaşarak körfez mavi turlarına katılabilirsiniz. Altınoluk'ta 10 dan fazla plaj bulunur. 7 tanesi mavi bayraklıdır.

Bölgedeki plajların etrafında lüks oteller , konaklama merkezleri ve diğer önemli eğlence merkezleri bulunmaktadır. Bölgede sadece lüks merkezler değil her ailenin bütçesine uygun konaklama merkezleride bulunmaktadır.

Altınoluk Çok Arananlar

Altınoluk Muhafazakar Oteller    Altınoluk Bungalow Oteller    Altınoluk Apart    Altınoluk Otelleri    Altınoluk Pansiyonlar