İstanbul Bursa Yolu Üzerinden Akçay'a Nasıl Gidilir?

İstanbul Bursa Balıkesir Edremit Akçay yol güzergahı yaklaşık 492 km'dir. Özel aracınızla gelmeyi tercih ediyorsanız İstanbul’dan 243.km (yaklaşık 2, 2,5 saat) sonra Bursa’ya, Bursa’dan 151 km. (yaklaşık 1,5 saat) sonra Balıkesir’e, Balıkesir’den 90 km. (yaklaşık 1 saat) sonra Edremit'e Edremit'ten 8 km. sonra Akçay'a ulaşabilirsiniz.

Bu izlemiş olacağınız yol diğerlerine göre biraz daha trafik akışı yoğun olan yoldur. Bu yolu tercih edecek olursanız konaklama, yemek ve alışveriş için güzargahınız üzerinde daha fazla imkan ve seçenek bulabilirsiniz. Susurluk' ta yemek ve alışveriş için birçok tesis bulunmaktadır. Susurluk Ayranı ve Susurluk Tostu bu yörenin meşhurları arasındadır. Kesinlikle aracınızı bir tesise çekip bu eşsiz tosttan ve ayrandan yemenizi ve içmenizi öneriririz. Festiva Outlet, Yörsan, Yasa Tesisleri de yine alışveriş ve yemek yeme imkanı bulabileceğiniz yerler arasında.


Susurluktan yaklaşık yarım saat sonra Balıkesir sınırlarına girdiğimizde merkeze 8 km kala  hemen sağınızıda baktığınızda Balıkesir'in ünlü ve oksijeni bol mesire yeri olan Değirmen Boğazı'nı göreceksiniz. Burada yolculuğun yorucu kısmını burada dinlenerek geride bırakabilir ve piknik yapabilme imkanı bulabilirsiniz. Erken saatlerde yola çıkmışsınız yada saat ilerlemiş karnınız acıkmış olabilir. Değirmenboğazı civarlarında Boğaz Restoran ve Yücel Et Restoran'da kahvaltınızı yapabilir yada akşam yemeği için bol et, ızgara çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz.

Aracınıza binip devam etmeye başladıktan hemen 2 dakika sonra, Balıkesir terminaliyle karşılaşacaksınız. Balıkesir Otogarı’ndan çıkan otobüslerinde takip ettiği,  şehir merkezine girmeyen yolun sağından ayrılan, Edremit yolundan gidebileceğiniz gibi, direk yolu takip ederek de, diğer Edremit yoluna doğru ilerleyebilirsiniz. Eğer bu yolu takip edemeden direk yolu takip ettiğinizde 3-4 dakika ilerledikten sonra yolun solunda kalan Yay/ada Alışveriş Merkezine uğrayıp, yemek yeme ve alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz.

Edremit’e direk döndüğünüzde 23.km sonra Gökçeyazı’ya, Gökçeyazı’dan hemen sonra da İvrindi’ye ulaşabilirsiniz. Balık sevenler için özellikle, İvrindi’den 2 km. sonra, yolun sağında bulunan  Durmaz Alabalık Restoran'a uğramadan geçmeyin.

İvrindi ve Havran arasında Gelin Deresi diye adlarından bölgede yol oldukça daralıp, virajlar artıyor. Dikkat etmenizi önemle dile getiririz. Bu yolda çevre köylerinden gelen taze meyve-sebze, zeytin ve zeytinyağı alınabilecek pazarlarla karşılaşıyorsunuz. Birde buz gibi bir karadut şerbetinden içmenizi öneneriz bu sıcaklarda bir an serinleminizi sağlayacaktır. Havran’dan 8 km sonra Edremit’e ulaşılıyor. Edremit’ten 3 km. sonra Kaplıcalarıyla meşhur Güre’ye, 5 km. sonrasında ise artık ’a ulaşmış oluyorsunuz. İyi Tatiller.

İzmir’den Akçay arası toplam 206 km. İzmir'den Akçay'a doğru yola çıktıktan 53 km. sonra Aliağa’ya ulaşıyorsunuz. Aliağa’dan 52 km. sonra Dikili'ye Dikili'den 53 km sonra Ayvalık'a…Ayvalık’tan 40 km. sonra Edremit'e, Edremit'ten 8 km. sonra Akçay’a ulaşabilirsiniz.

Ankara'dan Akçay'a Nasıl Gidilir.

Bursa Karayolunu tercih etmelidirler. Bursa ve Ankara arası 382 km. yaklaşık 5 saattir. Bursa’dan 151 km. sonra (yani 2 saate yakın), Balıkesir’e ulaşacaklardır.Balıkesir’den 90 km. sonra (yaklaşık 1 saat 15 dakika) Edremit'e, 8 km. sonra Akçay'a ulaşabilirsiniz.

Demiryolu ile ulaşım sağlamak isteyenler Ankara’dan, Balıkesir Trenine binerek, (yaklaşık 9-10 saat arası) sonra Balıkesir Tren Garı'na ulaşacaksınız. Balıkesir şehir merkezinde indikten sonra hemen karşıdaki toplu taşıma merkezinden Balıkesir otogarına giden ve 15 dakikada bir kalkan otobüslere binip ,otogara ulaştıktan sonra, Akçay’a hemen hemen her saat başı otobüs bulmanız mümkündür. Otobüsle 2-2,5 saat sonra Akçay 'a ulaşabilirsiniz.

Diğer Oteller

ACAR APART OTEL

AKÇAY AİLE PANSİYONU

AKÇAY EYŞAN PANSİYON

AKÇAY LEYDİ PANSİYON

AKÇAY RESORT OTEL

AKÇAY SEDİR OTEL

AKÇAY TURBAN TATİL KÖYÜ

AKÇAYHAN BUTİK OTEL

AKKOÇ PANSİYON

ALAKOÇ PANSİYON

ALPAYLAR APART HOTEL

ALTINKUM OTEL

ARDA APART OTEL

AS MOTEL

ASBELLA OTEL

Balnet Elektronik Yayincilik Ltd. Sti

BASKIN PANSİYON

BATUHAN BEACH OTEL

BATUHAN OTEL

BENJY MOTEL

BEYAZ SARAY OTEL

BEYZADE OTEL

BİÇA PANSİYON

BONİTA HOTEL

BONİTA HOTEL

BUTİK YAVUZ OTEL

Can pansiyon

CENNET PANSİYON AKÇAY

ÇİMEN BUTİK OTEL

ÇİTKÖYLÜ APART OTEL

DEMİR OTEL

DENİZ PANSİYON

DENİZER PANSİYON

DENİZKIZI PANSİYON

DULKADİROĞLU MOTEL PANSİYON

EDREMİT OTELİ

EFELER OTEL

EFEOĞLU PANSİYON

EMİR YAVUZ OTEL

ESEN PANSİYON

ESKİ GÜVEN MOTEL

ESRA PANSİYON

EYŞAN PANSİYON

FATİH PANSİYON

GEYİK BEACH CLUB

GÖKALP APART OTEL

GÜMÜŞ HAN BUTİK OTEL

GÜMÜŞHAN BUTİK OTEL

GÜNEŞ MOTEL AKÇAY

HANCI PANSİYON

HOŞNUT PANSİYON

HUZUR DEDE PANSİYON

İDA GRAND CALYPSO HOTEL

İDE PANSİYON AKÇAY

KALE OTEL

KARADENİZ KAPLAN OTEL

KERVANSARAY OTEL

KILINÇLI APART

KUTLUGÜN SAHİL OTEL

KUTLUGÜN SERİN OTEL

LEVENT PANSİYON

MAVİ OTEL

MAXUITE HOTEL IN HOME

MAXUITE HOTEL IN HOME

MEHTAP MOTEL

MELEK PANSİYON

MELODİ OTEL

MİNE YALI APART

NARİN OTEL

OTEL EGE

OTEL KUTLUGÜN

OTEL LA MER

OTEL TUNA AKÇAY

ÖMÜR OTEL

ÖZSOY OTEL

ÖZTÜM MOTEL

PALMİYE OTEL

PEMBE KÖŞK BUTİK OTEL

SAĞDIÇ MOTEL

SET MOTEL

SET PANSİYON

TEMEL PANSİYON

TİMUR PANSİYON

TURBAN TATİL KÖYÜ

TURHAN APART PANSİYON

TÜZÜN OTEL

VOLE MOTEL

WEDDİNG PANSİYON

YAĞCILAR VENÜS YALI EVLERİ

YAZICI PANSİYON

YENİ BEYAZSARAY OTEL

YEŞİL MOTEL

Akçay Çok Arananlar

Akçay Denize Sıfır Oteller    Akçay 2 Yıldızlı Oteller    Akçay Bir Gecelik Oteller    Akçay Tam Pansiyon Hizmet Veren Oteller    Akçay Yarım Pansiyon Hizmet Veren Oteller    Akçay Oda Kahvaltılı Oteller    Akçay Sadece Oda Hizmeti Veren Oteller    Akçay Özel Plajlı Oteller    Akçay Erken Rezervasyon    Akçay Lüks Oteller    Akçay Alternatif Tatil Otelleri    Akçay Balayı Otelleri    Akçay Aquaparklı Oteller    Akçay Bahçe Katı Olan Oteller    Akçay Çocuk Havuzlu Oteller    Akçay Suit Odalı Oteller    Akçay 4 Yıldızlı Oteller    Akçay Deniz Manzaralı Oteller    Akçay Havuzlu Oteller    Akçay Merkezdeki Oteller    Akçay Kaplıcalar    Akçay Termal Oteller    Akçay İndirimli Oteller    Akçay 3 Yıldızlı Oteller    Akçay Dağ Otelleri    Akçay Yeni Oteller    Akçay Ucuz Oteller    Akçay Resort Oteller    Akçay Küçük Oteller    Akçay Muhafazakar Oteller    Akçay Her Şey Dahil Oteller    Akçay Otantik Oteller    Akçay Bungalow Oteller    Akçay Aile Otelleri    Akçay Tatil Otelleri    Akçay Apart Oteller    Akçay İslami Oteller    Akçay Butik Oteller    Akçay Hoteller    Akçay Otelleri    Akçay 5 Yıldızlı Oteller    Akçay Konferans Otelleri    Akçay Toplantı Salonlu Oteller    Akçay Pansiyonlar